Pārdevējs nepiegādā preci?

Visbiežāk piegādes aizkavēšanos izraisa tikai tehniskas problēmas, kas pašas par sevi gadās ļoti bieži. Preces pārdevējs diemžēl nevar kontrolēt visu – laikapstākļus, pasta darbību, konsolidēto kravu veiksmi tieši jūsu piegāžu labā. Tomēr ja prece nav tikusi piegādāta solītajā laikā, vēl nav vērts uztraukties, jo pārdevēji nereti norāda tikai īsākos piegādes termiņus.

Formāli pārdevēja pienākums ir piegādāt preci 30 kalendāro dienu laikā, ja vien līgumā nav noteikts citādi. Kad norādītais termiņš ir pagājis un prece nav saņemta, pircējs var lūgt šā termiņa pagarinājumu un komersanta pienākums ir ar patērētāju par to vienoties. Ja vienošanās nav izdevusies, pircējam ir tiesības pieprasīt lauzt līgumu un atgūt visu kopējo pirkuma summu.

Cik ilgā laikā pārdevējam jāatgriež kopējo samaksāto summu par pirkumu, ja piegāde nav notikusi?

Būtībā likums naudu nosaka atgriezt nekavējoties, bet komersantam naudas atgriešanu ir tiesības veikt 14 darbdienu laikā. Diemžēl daļa komersantu to neizdara uzreiz, vilcinot naudas atgriešanu līdz pēdējam brīdim.

Līgums lauzts un nauda atgūta, bet prece beidzot piegādāta?

Patērētājam šādā gadījumā nav jādara pilnīgi nekas – tāpat kā jebkurā citā gadījumā, nekas ārpus līguma viņam nav saistošs. Patērētājam būtu jāatsakās no preces saņemšanas un jāatsakās arī apmaksāt jebkādus ar to saistītos izdevumus.

Kādi ir biežākie iemesli preces piegādes savlaicīgai neizpildei?

Personīgā pieredze ir ļoti veiksmīga, gandrīz nekad neesmu piedzīvojis gadījumus, kad nepiegādā noteiktajā laikā vai nepiegādā vispār. Tajos dažos gadījumos, no vairāk ne 100 sūtījumiem eBay, kad kaut ko nesaņēmu, visos gadījumos saņēmu kompensāciju. Pēc tā ir grūti spriest par pašu pārdevēju godīgumu – nevienam otrā pasaules vai Eiropas otrā malā klāt neesmu stāvējis, kad preces ir pasūtītas. Tomēr gudri pārdevēji savus pasūtījumus apdrošina, tādā veidā no šāda veida situācijām arī sevi pasargājot.

Vienmēr rūpīgi pārbaudiet mājas adresi, uz kuru jāpiegādā jūsu pasūtījumu, vislabākajā gadījumā, ja uz sūtījuma atstāts arī jūsu telefona numurs un e-pasts, lai ar jums varētu sazināties arī citos veidos – ne tikai iemetot pastkastītē aicinājumu saņemt sūtījumu. Esmu pieredzējis sūtījuma nolikšanu uz savas palodzes, acīmredzot, kāds pastnieks pārskatīšanās pēc iemetis to svešā pastkastītē un tas ticis no godīga cilvēka atnests atpakaļ.

Biežākie piegādes kavēšanās iemesli ir kravu konsolidēšana, slikti laikapstākļi, pārslogota pasta darbība.