Vienīgais nelāgais piedzīvojums ar Baltkrievijas apaviem

Atceros, kad Rīgas centrālajā tirgū vēl otrajā stāvā bija viens firmas Melnais Lotoss veikaliņš, kurā pirmo reizi pirms nu jau deviņiem gadiem nopirku savas pirmos Baltkrievijā ražotos apavus. Tagad tas pārvācies mazliet tālāk, pirmajā stāvā, bet pats ik pa laikam apmeklēju viņu Brīvības ielas veikaliņu (iepretim Dailes teātrim). Pirktais nekad nepievīla. Nepievīla – līdz salīdzinoši nesenam laikam, kad pirms gada iegādātas kurpes “morāli” nodila pusgada laikā. Attieksme diemžēl no veikala pārdevējas bija visai primitīva; viņas rezumē: es nedrīkstot ādas kurpes valkāt vispār, jo nemākot ar viņām apieties. Laikam esmu par prastu tādām kā ādas.

Baltkrievijas apavi

Šī nav nekāda sūdzība. Kopumā viss ir bijis vairāk nekā labi. Tajā pašā Brīvības ielas bodītē 2009.gadā nopirku ziemas puszābakus par 20 latiem (28, 46 €), kas kalpo vēl joprojām. Vienkārši neiedomājama pozitīva cenas un kvalitātes attiecība! Šis ir par vienīgo neveiksmīgo gadījumu, kad visvairāk izbrīnīja pārdevējas attieksme.

Pusgada laikā nodilst krāsa

Attēlā redzamās kurpes lietoju ļoti intensīvi, bet tikai un vienīgi pilsētas apstākļos un manā darbavietā, kur tīrību vērtē ļoti augstu. Nekādi kalni, zemes ceļi, celtniecības objekti, bet tikai un vienīgi salīdzinoši tīra vide. Nedomāju, ka kaut kam tādam ar normālā veikalā pirktiem ādas apaviem būtu jānotiek sešu mēnešu laikā.

Visvairāk mani izbrīnīja tieši pārdevējas attieksme, kura tā vietā lai iejustos problēmā, izmisīgi stāstīja, ka es ādas apavus nedrīkstot valkāt vispār. Pie visām problēmām es pats esot vainīgs un tas, ka nodilumu, kuru iesākumā uzskatīju par netīrumu, mēģināju skalot zem ūdens – tas visa esot galvenā vaina. Proti, pāris reižu apliešana ar tīru krāna ūdeni kaitējusi maniem apaviem daudz vairāk nekā slikta krāsošanas kvalitāte, ko arī uzskatu par nodiluma cēloni. Profesionālu viedokli un konsultāciju no viņas iegūt neizdevās. Pārdevēja vien parādīja savas kurpes un teica, ka ar tām viņa jau staigājot vairākus gadus un viss esot kārtībā.

Respektīvi, labu pēcservisu negaidiet. Ja sanāks ķibele, kura, protams, ar Baltkrievijas apaviem nekad nevar gadīties, nekādu naudu jūs no šādas tirdzniecības vietas atpakaļ nesaņemsiet un komplektā iegūsiet tikai stāstu par to, cik ļoti jūs pats pie visa esat vainīgs.

Šī iemesla dēļ esmu apsvēris pirkt apavus un citus ādas izstrādājumus pašā Baltkrievijā. Valsts nebūt nav tālu, mana pēda ir jau izaugusi, tā kā spēšu sapirkties vairākām sezonām uz priekšu.

Atstāt Komentāru