Starptautisko sūtījumu izsekošana

Pastāv divu veidu sūtījumu izsekošanas metodes – Latvijas (iekšzemes) un starptautisko sūtījumu izsekošana. Lai saprastu, kurā posmā ārzemēs atrodas jūsu pasūtījums, izmantojiet šo mājaslapu: http://www.track-trace.com/post

Kad sūtījums ir sasniedzis Latvijas valsti, vislabāk ir sūtījumu izsekošanu veikt Latvijas pasta mājaslapā: http://pasts.lv/lv/kategorija/sutijumu_sekosana/

Ja sūtījums nav ticis ierakstīts, tad tik un tā tas tiek reģistrēts. Ja jums ir zināms reģistrācijas numurs, tad paciņas atrašanās vietu varēsiet pārbaudīt tad, kad tā būs sasniegusi Latviju.

Lai vienmēr noteiktu precīzu paciņas atrašanās vietu, raugieties, lai tās piegāde tiktu nodrošināta kā ierakstīta. Tādā gadījumā jums arī būs visvienkāršāk pierādīt gadījumā, ja paciņa jūs nav sasniegusi, ka neesat to patiešām saņēmis un varēsiet pieprasīt atpakaļ visu samaksāto naudu par pasūtījumu. Uzticami ārzemju interneta veikali parasti vienmēr savas pakas nosūta tikai kā ierakstītas, kas arī ļauj saņēmējam ērti saprast to atrašanās vietu.

Starptautisko sūtījumu izsekošana populārākajos piegāžu servisos: DHL, Fedex, UPS

Cik ilgā laikā jānotiek preču piegādei?

Eiropas Savienības likumdošana nosaka pārdevējam pienākumu piegādāt preces 30 kalendāro dienu laikā, ja vien neesat vienojušies par garāku termiņu. Ja 30 kalendāro dienu laikā prece netiek piegādāta, jūs varat vienoties ar pārdevēju par garāku piegādes termiņu. Ja vienošanās nenotiek, tiek uzskatīts, ka tiek lauzts līgums un ārzemju interneta veikalam ir pienākums atmaksāt par pasūtījumu samaksāto naudu pilnā apmērā.

Cik ilgā laikā pārdevējam jāatmaksā visu samaksāto naudu, ja prece nav pienākusi un līgums ir ticis lauzts?

Nekavējoties, bet ne vēlāk kā 14 kalendāro dienu laikā. Diemžēl daļa interneta veikalu (retāk gan ārzemju) izvēlās vilcināt naudas atmaksas brīdi līdz pēdējai dienai. Ja komersants izvēlējies neatmaksāt visus samaksātos naudas līdzekļus, jāvēršās ar sūdzību Eiropas patēretāju informēšanas centrā.

Ko darīt, ja pēc līguma lauzšanas (naudas atgriešanas) prece tomēr pienākusi?

Neko! Patērētājam ārpus līguma nav nekas viņam saistošs. Paša komersanta pienākums ir rūpēties par šādas preces atgriešanu un turklāt darīt to uz sava rēķina. Patērētājam šādā gadījumā vajadzētu atteikties no preces saņemšanas un atteikties arī no visām ar to saistītajām izmaksām.