Kā ietaupīt uz medikamentiem?

Pastāv dažādas iespējas ietaupīt pērkot medikamentus, un arī šie padomi veltīti priekš ietaupīšanas paņēmieniem, pērkot medikamentus ārvalstīs. Mēs atklāsim dažus sīkus, mazāk zināmus, bet ļoti efektīvus knifiņus, no kuriem vienu varēs pielietot arī mūsu pašu aptiekās.

 

Medikamenti ārzemēs – lētāki

Diemžēl mīts par medikamentu augstajām cenām nav tikai mīts. Salīdzinot cenas Lietuvas un Igaunijas aptiekās, Latvijas aptiekās, cenas kā likums vienmēr ir augstākas. Kamdēļ cenas ir tādas, kādas tās ir? Protams, var runāt par valsts regulējumiem, zāļu firmu uzcenojumiem un citiem attaisnojumiem. Savu alkatību aptiekas un vietējie vairumtirgotāji diezin vai jelkad atzīs.

Cik var ietaupīt, pērkot medikamentus ārvalstīs?

Pietiekoši, lai būtu interesanti tos pirkt. Labam piemēram kalpo viduvējam eiropietim visās jomās šobrīd lētā Ukraina, kur 10 tabletes analgīna izdevās nopirkt par aptuveni 17 centiem (5 grivnām) un 14 tabletes pretsēnīšu līdzekļa Terbinafine par aptuveni 3 eiro (90 grivnas). Tāds pats daudzums mūsu valstī maksā sākot ar 15 eiro. Starpība – ievērojama.

Salīdzinājumam vēl izvēlēsimies pašmāju medikamentu cenas ar Ukrainas un Krievijā nopērkamajiem. Piemēram, anti-depresanta Trittico cena Latvijā ir aptuveni 25 – 28 eiro. Tikmēr Lietuvā šā medikamenta cena ir aptuveni 20 Eiro. Ukrainā un Krievijā šis medikaments nopērkams par aptuveni 13 eiro, un pat vēl lētāk.

Kā ietaupīt?

1.) Atvest pašiem no ārvalstīm konkrētos medikamentus. To ērti var izdarīt ceļošanas laikā. Lai noskaidrotu to cenu, darām šādi:

Rakstām Google meklētājā zāļu nosaukumu tās valsts valodā, kurā grasamies to meklēt. Tam lieliski noder Google tulkotājs. Vēlams meklēt pēc aktīvās vielas nosaukuma, jo dažādi ražotāji labi zināmiem medikamentiem mēdz dot savus nosaukumus. Piemērs ar medikamenta meklējumies Ukrainas tirgū (meklētājā pēdiņas nav jāraksta): “site:ua Тербинафин”. Kad esam noskaidrojuši iespējamās cenas šajā valstī, vienkārši kādā ceļojumā paķeram pakaļ. Protams, šis ir tikai piemērs un šādi var meklēt daudz dārgākas zāles daudz vairāk valstīs, piemēram, Indijā. Interneta apzīmējums – IN (rakstām: site:in).

2.) Pasūtīt internetā. Shēmu, lai atrastu medikamentus pēc labākas cenas, izmantojam to pašu, kas aprakstīta augstāk. Sazināmies ar aptieku vai ražotāju un noskaidrojam, kā būs iespējama konkrētā medikamenta iegāde, visticamākais, ka būs iepriekš jānosūta recepti. Oficiāli zāles valstī drīkst ievest izejot muitas procedūras un nomaksājot par tām vēl nodokļus, un tamdēļ nepieciešams kontaktēties ar Zāļu valsts aģentūru, pirms tās plānojat ievest.

3.) Prasīt aptiekā lētākos analogus aktīvajai vielai. Daudzi par šo joprojām nav informēti. Piemēram, zāļu ražotājs izgudro jaunas zāles un viņam vairākus gadus uz tām pieder patents, kura laikā citi ražotāji viņa izgudrotās zāles nedrīkst ražot. Pēc tam, kad šis periods ir pagājis, citi ražotāji pēc vienas un tās pašas receptes var sākt šīs zāles ražot un aptiekā, konkurences dēļ, šādi medikamenti, kurus dēvē par analogiem, parasti ir krietni lētāki. Ieteicams apstaigāt vairākas aptiekas, pirms pirkt zāļu analogus, jo to piedāvājums var atšķirties.

Izstāstītas ir trīs vienkāršas iespējas, kā ietaupīt pērkot medikamentus. Ceru, ka ir noderīgi!

Atstāt Komentāru